11 ŞUBAT 2017 EHLİYET  SINAVI SONUÇLARI AÇIKLANDI!!!

Ehliyet sınavının sonuçlarını nasıl sorgularım? 

Ehliyet sınav sonuçları

Ehliyet sınav sonuçlarını öğrenmek için MEB sayfasına girerek TC kimlik no bilgisiyle sorgulama yapmanız gerekmektedir. TC ve güvenlik nosunu girerek ehliyet sonçlarını online olarak sorgulayabilirsiniz.  

EHLİYET SINAV SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

EHLİYET SINAV SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

11 ŞUBAT 2017 EHLİYET SINAV SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ.

 

11 şubat ehliyet sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

11 şubat ehliyet sınav sonuçları, sınavın yapıldığı tarihten itibaren 12 gün sonra açıklanması bekleniyor (23 Şubat 2017). Sınav sonuçları açıklandığında sayfada paylaşılacaktır. Sınav sonucu açıklanma tarihini öğrenmek için MTSK uygulama takvimine tıklayınız.

 

11 Şubat ehliyet sınavından geçmek için kaç puan gerekiyor?

Ehliyet sınavından geçebilmek için 35 doğru cevap verme koşulunuz vardır. Her sorunun değeri ikidir. 2 x 35 = 70 puan almanız gerekir. Hangi alandan soru yaptığınızın bir önemi yok. Önemli olan doğru cevap sayısıdır.

 

Ehliyet sınavından geçemezsem ne olur?

Eğer 11 Şubat ehliyet sınavını geçemezseniz, 20 Mayıs 2017 tarihindeki ehliyet sınavına girmeniz gerekecek. Ekstradan sınav için tekrar harç ücreti ödeyeceksiniz. Ayrıca ehliyet sınavından kalırsanız 3 hakkınız daha olacak. 3 Hak sonunda da başarısız olursanız dosyanız yanar.

 

11 Şubat ehliyet sınavının direksiyon sınavı tarihleri

Kursların bulunduğu ilçelerdeki yoğunluğa göre ana ve ara sınav tarihleri değişebilir. Sınavdan 2-3 hafta sonra genel olarak direksiyon sınavları yapılmaktadır.

 

Direksiyon sınavı eğitimi kaç saat olmalıdır?

Direksiyon eğitimleri 2017 yılında B sınıfı için 14 ders saati olarak belirlenmiştir. Her bir ders saati 50 dakikadır ve bunun 10 dakikası dinlenme 40 dakikası aktif araç kullanmadır. Direksiyon eğitimlerinizi tam olarak alın ve sınava hazır olun.

 

11 Şubat ehliyet sınavına itiraz edebilir miyim?

Sonuçlar yayınlandıktan sonra 10 gün içerisinde 20 TL ödeyerek itiraz edebilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar