21 NİSAN 2018 EHLİYET SINAVINA NEREDE GİRECEĞİM? GİRİŞ BELGEMİ NEREDEN ALABİLİRİM?

Ehliyet sınavına nerede gireceğinizi öğrenebilmeniz için sürücü kursunuzdan giriş belgenizi almanız gerekir. Giriş belgerinde gireceğiniz okulun adresi yer almaktadır. Genelde kişinin bulunduğu ilçede sınava girmesi sağlanır. Sınava geç  kalmamanız gerekir. Diğer sınavlar gibi düşünmeyin. Bu sınava geç gelenler içeriye alınmamaktadır.

Sınava girerken kimlik kontrolü yapılmaktadır. Kimliğiniz geçerli olmalıdır. Üzerindeki resim tanınmayacak haldeyse değiştirmeniz önerilir. Kimlikle birlikte giriş belgenizi sürücü kursunuzdan mutlaka almanız gerekmektedir.

Sınava gelirken yanınıza cep telefonu gibi cihazlar almayınız. Alırsanız emanetçiye bırakmak zorunda kalırsınız. Yanınınızda kalem ve silgilniz olmallıdır.

21 nisan ehliyet sınavına ne zaman gireceğinizi sınavınızın yapılacağı hafta sürücü kursundan giriş belgenizi almaya gittiğinizde öğrenebilirsiniz.

Sınav saat 14:00'de başlıyor. Kimse dışarı çıkarılmıyor. Saat 15:00'de sınav bitiyor ve tüm sürücü adayları aynı anda sınavdan çıkabiliyor.

21 Nisan ehliyet sınavı